Tuesday , December 11 2018
Lajmi i fundit

Kinematografi: BASHKIM ALAJ DHE FLUTUR MUSTAFA JANË HAJNAT E KOSOVËS!

Bashkim Alaj, Flutur MustafaKanë nisur xhirimet e filmit “Hajnat e Kosovës” projekt filmik ky i cili bën bashkë aktorët nga Ulqini, Bashkim Alaj, Flutur Mustafa me aktoret nga Kosova Besart Zeneli, Besfort Berberi dhe Blin Sylejmani me skenarist dhe producent Agush Mulliqin dhe regji te Arlinda Morines e skenografi te Dhurim Ismmaili – Dajki.

Filmi “Hajnat e Kosoves” trajton problematikat e Kosoves nga prizmi i komedise.

Nga produksioni “Furra” bejne me dije qe ky projekt filmik pritet te lansohet ne fillim te muajit dhjetor te ketij viti.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top