Sunday , July 21 2019
Lajmi i fundit

KK: Kryetari i Kuvendit Ilir Çapuni me rastin e Kurban Bajramit

 

Ilir Capuni 1Qytetarë të nderuar,

Po ju  dërgoj  selamet  dhe  përqafimet  nga  Qabeja  e  bekuar.  Gëzuar nga zemra festën e  Bajramit, festën e sakrificës.

Ditët e kësaj feste janë ditët më të mira që të përkujtojmë sakrificën e babës Ibrahim, mundin e nënës Haxhire, durimin dhe besimin e djalit Ismail dhe shpërblimin dhe mëshirën e të madhit Zot.

Ibrahimi është babai i të tri feve dhe na takon neve që ta lartësojmë këtë emër, nderojmë sakrificën dhe të kemi durim për shpërblimin.

Zoti na gëzoftë të gjithëve së bashku, sot e mot mot.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top