Wednesday , March 20 2019
Lajmi i fundit

KK “Ulqin”: LUIGJ SHKRELA KRYETAR I KLUBIT

Kosarkaski klub UlcinjKlubi i basketbollit “Ulqin” këtë vit është surpriza më e këndshme në Ligën e parë Erste në basketboll.

Ky sezon është më i suksesshmi në historinë e klubit i cili është 42 vite i vjetër, ndërsa ndeshjet në Superligë dhe gara për kualifikim në Ligën e dytë ABA do të jenë kulmi i sezoni.

Në Superligë “Ulqini” do të luajë me skuadrat Buduqnost, Mornar, Llovqen, Teodo dhe Sutjeska.

Përndryshe, kryetar i këtij kolektivi sportive është deputeti Luigj Shkrela, i cili është kryetar i Kuvendit të klubit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top