Friday , July 19 2019
Lajmi i fundit

“KK Ulqini”: TË ARDHURAT NGA NDESHJA E TË SHTUNËN PËR AKSIONIN HUMANITAR

Kosarka, BasketbollBasketbollistët e “Ulqinit” e filluan shkëlqyeshëm pjesën e dytë të garës në Ligën e parë ERSTE në basketboll.

Në xhiron e dytë ato të shtunën, me fillim në ora 18, para tifozëve të vet, luajnë me skuadrën “Studentski Centar” nga Podgorica.

Të ardhurat nga shitja e biletave nga kjo ndeshje do të jepen donacion për aksionin humanitar “PORCION FALAS – BESPLATAN OBROK”.

“Kjo është edhe një arsye që të përkrahim basketbollistët tanë dhe në mënyrë të drejtpërdrejt të ndihmojmë bashkëqytetarët tanë”, thanë nga KK “Ulqin”.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top