Tuesday , June 22 2021
Lajmi i fundit

KNSH: ME 20 TETOR ZGJEDHIN KRYETARIN

Keshilli-Nacional-i-Shqiptareve-logoMbledhja e Këshillit nacional të Shqiptarëve në Mal të Zi në të cilën do të zgjidhet kryetari i këtij institucion do të mbahet me 20 tetor, mëson UL-info.

Kandidati kryesor për udhëheqësin e KNSH është nënkryetari i Forcës së re demokratike Genci Nimanbegu.

Këshillin përveç 16 anëtarëve të zgjedhur në Kuvendin e elektorëve të mbajtur pak kohë më parë e përbëjnë 16 anëtarë sipas funksionit: deputetët Shqiptar në Kuvendin e Malit të Zi, kryetarët e komunës dhe Kuvendit të komunës së Ulqinit dhe komunës urbane të Tuzit, si dhe liderët e partive nacionale shqiptare të cilët kanë këshilltarë në parlamentin lokal.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top