Friday , January 18 2019
Lajmi i fundit

Koalicioni parazgjedhor Forca – UDSH: UNIONI KËRKON 4 NË 10 TË PARËT

Forca UDSHNegociatat zyrtare për formimin e koalicionit parazgjedhor në mes Unionit Demokratik të Shqiptarëve dhe Forcës së re demokratike nuk kanë filluar akoma.

Siç mëson Portali Ul-info, negociatorët kanë pozicionet të ngurta: Unioni kërkon katër vende në dhjetë të parët në listën e përbashkët, por Forca, për momentin, pranon tre.

Nga Unioni thonë se në këtë rast nuk do të ketë koalicion dhe se në zgjedhje të 4 shkurtit do të dalin vet.

Deri në dorëzimin e listave përfundimtare mbeten edhe tre javë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top