Monday , July 16 2018
Lajmi i fundit

Komuna: DY TË TRETAT E KËSHILLTARËVE PËR ZGJEDHJE TË PARAKOHSHME

Komuna e Ulqinit, Opstina UlcinjIniciativa që të shkurtohet mandate përbërjes aktuale të Parlamentit lokal në mënyrë që zgjedhjet të organizohen në fund të nëntorit ka përkrahjen e dy të tretës së këshilltarëve.

Sepse, këtë propozim të Partisë demokratike të socialistëve e ka përkrah koalicioni “Bashkë për të ardhmen e Ulqinit” dhe opozita.

Kundër për momentin është vetëm Forca e cila ka deklaruar që mandatin dëshiron ta përfundojë deri në fund, madje që zgjedhjet lokale të mbahen me ato presidencialet.

Nga Unioni demokratik i Shqiptarëve i kanë thënë partnerëve të vet të koalicionit që do të përkrahin çdo marrëveshje të tyre për datën e mbajtjes së zgjedhjeve.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top