Tuesday , January 19 2021
Lajmi i fundit

Komuna e Ulqinit: JEMI PRANË FAMILJEVE TË PREKURA NGA TËRMETI NË SHQIPËRI

Komuna e Ulqinit, Opstina UlcinjQytetaret e Ulqinit me trishtim te thelle po percjellin pasojat qe shkaktoi termeti shkaterrimtar ne Shqiperi, ne qytetin e Durresit te lashte me pasoje te humbjes se jeteve dhe qindra persona te lenduar.

Ne keto momente te veshtira ne jemi prane jush, ne jemi prane vellezerve tane ulqinak qe prej dekadash jetojne ne qytetin e Durresit. Ulqini dhe ulqinaket te cilet dhe vete i kane perjetuar pasojat e termetit katastrofal te vitit 1979 jane ne keto caste prane atyre qe kane humbur te afermit e tyre. Ne lutemi per ata qe ende jane nen rrenoja qe te dalin gjalle.

Komuna e Ulqinit ndan nje shume prej 10 mije eurosh per familjet e prekura, nderkohe i bejme thirje vellezerve dhe motrave tona ne diaspore qe te ndihmojne dhe te jene prane vellezerve te tyre.

One comment

  1. Ju sjeni as afer popullit Ulqinak si isht neper probleme tesh 30 vjet e ja me qen afer popullit atje. Ju vec jeni afer shefit n PG, aty jeni ke dera vec pritni me ju cil

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top