Wednesday , November 21 2018
Lajmi i fundit

Komuna: NË KUVAJT DO TË KËRKOJNË INVESTITORË

Sajam KuvajtNë fillim të muajit të ardhshëm Skuadra për promovimin e investimeve të Komunës së Ulqinit do të udhëtojnë në panairin tjetër të patundshmërive, shkruan “Vijesti”.

Mbas pjesëmarrjes në Panairin e patundshmërive në Mynih, drejtuesit e administratës lokale në dhjetor do të shkojnë në Kuvajt.

Kjo gazetë thekson se në katalogun i cili u prezantua në Gjermani u gjetën 17 lokalitete: tetë shtetërore dhe nëntë private.

Ndër këto patundshmëri ishin edhe ato në pronësi të kryekomunarit aktual Nazif Cungut dhe këshilltarit të tij Xhaudet Cakulit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top