Wednesday , August 12 2020
Lajmi i fundit

Komuna: “POLIN” DO TË NDËRTOJNË AKVA PARKUN NË SHTOJ

Akva park, bodyslideKompania e njohur turke “Polin” u përzgjodh për ndërtimin e akva parkut në Ulqin, mëson Portali Ul-info.

Vendimin për dhënien e patundshmërisë në pronësi të Komunë me sipërfaqe mbi 25.000 metër katror në Shtojin e Epërm në periudhën 30 vjeçare kësaj kompani nga Stambolli e solli të hënën Komisioni i kësaj vetëqeverisje lokale.

Pritet që kontrata në mes Komunës së Ulqinit dhe Polinit të nënshkruhet javën e ardhshme.

“Polin” deri tani ka projektuar dhe montuar mbi 3.000 akva – parqe në 105 shtete të botës.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top