Monday , August 10 2020
Lajmi i fundit

Komuna: PROKURORËT HETOJNË FINANCAT NË TRE VITET E FUNDIT

Komuna e Ulqinit, Opstina UlcinjProkuroria speciale shtetërore heton si janë shpenzuar paratë në tre vitet e fundit nga arka komunale e Ulqinit, shkruan “Vijesti”.

Siç thuhet, prokurorët në ndërtesën e Komunës kanë dërguar inspektorët policor me urdhër që të marrin dokumentacionin e punës për vitet 2014, 2015 dhe 2016.

Prokurorët veçanërisht i intereson si janë shpenzuar mjetet buxhetore për sport, kulturë dhe material ndërtimor për pajisjen e kabinetit.

Në këtë periudhë trevjeçare në krye të Komunës së Ulqinit ishin Fatmir Gjeka dhe Nazif Cungu.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top