Wednesday , February 19 2020
Lajmi i fundit

Komuna: SHKATËRROHEN 90 PËR QIND E MBJELLAVE TË BOSTANIT

Mustafa (1)Sekretari për ekonomi dhe zhvillim ekonomik në komunë të Ulqinit Milazim Mustafa ka deklaruar që nga pasojat e motit të keq janë shkatërruar 90 për qind e të mbjellave të bostanit në Shtoj.

Mustafa, i cili është kryetar i Komisionit për vlerësimin e dëmit nga fatkeqësitë natyrore, ka vizituar dje Shtojin dhe grykën e Bunës.

Sipas fjalëve të tija, dëmi i përgjithshëm i cili është shkaktuar në territorin e komunës së Ulqinit mbetet të përcaktohet.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top