Wednesday , May 22 2019
Lajmi i fundit

Komuna: ZËVENDËSKRYEMINISTRI SIMOVIQ TË MARTEN NË ULQIN

SimovicNënkryetari i Qeverisë dhe ministri i bujqësisë dhe i zhvillimit rural Millutin Simoviq do të vijë të marten në vizitë zyrtare në Komunë të Ulqinit, mëson Portali Ul-info.
Zëvendëskryeministrin fillimisht në kabinetin e tij do ta pranojë kryetari i Komunës Loro Nrekiq me bashkëpunëtorë.
Ato do të vizitojnë punimet në rikonstruktimin e rrugës magjistrale Ulqin – Krythë, si dhe investimet e kompanisë “Voli” në ekonominë e dikurshme të Shasit.
Gjatë kësaj vizitë do të nënshkruhet edhe kontrata për qiradhënien afatgjate të tokës shtetërore në Mal të Brisë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top