Monday , May 21 2018
Lajmi i fundit

Kongresi i PD-së: GJEKA KRYETAR, HAJDINAGA ZËVENDËS?

Gjeka, HajdinagaNë Sallën e madhe të Qendrës për kulturë në Ulqin të shtunën do të mbahet Kongresi i dytë zgjedhor i Partisë demokratike.

Në këtë tubim mbi 200 delegatë do të zgjedhin Këshillin qëndror dhe udhëheqësinë e kësaj partie nacionale shqiptare.

Siç mëson Portali Ul-info, pritet që kryetar i PD-së të zgjidhet lideri i deritashëm Fatmir Gjeka, ndërsa zëvëndës i kryetarit do të jetë Gëzim Hajdinaga.

Kjo parti do të ketë edhe dy nënkryetarë.

Në Kongresin e PD-së do të jenë të pranishëm përfaqësuesit e partive nga vendi dhe jashtë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top