Saturday , August 15 2020
Lajmi i fundit

Konventa e PSD-së: PËRZGJIDHEN TETË DELEGATË PËR KONGRESIN E PARTISË

IMG-b74f914af6cab1d2d6715ae943b9bcae-V (1)Në Ulqin të shtunën u mbajt Konventa komunale e Partisë Socialdemokratike të Malit të Zi në të cilën u zgjodhën tetë delegatë për Kongresin e 9 të kësaj parti.

Në këtë ngjarje, e cila do të mbahet me 29 qershor në Cetinë, do të jenë të pranishëm sipas funksionit kryetari i Këshillit komunal Naser Resulbegoviq dhe anëtari i Kryesisë Skender Elezagiq.

Në mbledhjen e djeshme u propozuan edhe dy kandidat nga Ulqini për anëtarë të Këshillit qëndror.

Në konventën komunale ishin të pranishëm edhe lideri i PSD-së Ranko Krivokapiq dhe sekretari gjeneral Ervin Spahiq.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top