Tuesday , May 21 2019
Lajmi i fundit

Kopshti Arushi Pu: ORGANIZATOR I MANIFESTIMIT “RRITEMI ME VALLËZIM”

received_10155860872703773Te premten u mbajt manifestimi Rritemi me vallëzim.

Bëhet fjalë per një manifestim i cili i kushtohet Ditës ndërkombëtare të fëmijëve. Rreth 17 000 fëmije janë te përfshire ne ketë manifestim ku fëmijët në të njëjtën kohë nga vendet e ndryshme shfaqen me koreografin e njajte e perber nga 12 pike muzikore.

Edhe kete vit femijet e kopshtit Arushi Pu ishin pjesmarres por njekohesisht dhe organizator i manifestimi ku perfaqesuan ne menyren me te bukur vendin tone ne Podgorice.

Ne ketë manifestim morën pjese fëmijët nga Podgorica, Budva, Kotori, Tivari dhe Ulqini.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top