Tuesday , March 31 2020
Lajmi i fundit

Kosova – Mali i Zi: THAÇI I KËNAQUR, KURTI I PAKËNAQUR

“Presim përfundimin e procedurës parlamentare dhe ndryshimin e Kushtetutës, në mënyrë që të sigurohet vendi në Kushtetutën e Kosovës për pakicën malazeze si dhe vendi i garantuat në Parlamentin e Kosovës”, deklaroi kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi i cili sot në Prishtinë priti delegacionin e Malit të Zi e cila merr pjesë në Forumin e miqësisë Kosovë – Mali i Zi “Radovan Zogoviq”

Në delegacionin e Malit të Zi, të cilin e udhëhoqi ministri i kulturës Branisllav Miqunoviq, ishin dhe kryetarët e Ulqinit, Plavës dhe Rozhajës, të cilët folën për infrastrukturën rrugore dhe kufitare, hapjen e pikave të reja kufitare, si dhe për kthimin e njerëzve të zhvendosur në Kosovë, transmeton portali RTCG.

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje të Albin Kurtit e kanë ndërprerë panelin dhe vunë në dukje pano me mbishkrim “Në Mal të Zi shqiptarët shtypen. Kjo nuk është miqësi”.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top