Monday , March 8 2021
Lajmi i fundit

Krajë: PARA 140 VITESH KISHTE SHUMË MË TEPËR BANORË SESA SOT

Shkolla Gjergj Kastrioti Skenderbeu, Ostros, KrajeNë 383 amvisëri në fshatrat e Krajës para 140 vitesh jetonin 1.952 persona.

Ky numër është shumë më i lartë sesa sot, kur në këtë zonë në shpatet e Rumisë dhe në brigjet e Liqenit të Shkodrës jetojnë rreth 1.300 banorë.

Shkollën Fillore “Gjergj Kastrioti Skenderbeu” në Ostros e ndjekin pak mbi 80 nxënës.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top