Saturday , June 6 2020
Lajmi i fundit

Krajë: SË SHPEJTI DY PIKA KUFITARE ME SHQIPËRINË

Moli i Hutajve, KrajeNga Bashkësia Lokale e Krajës u njoftua se po punohet intensivisht në hapjen e dy pikave kufitare me Republikën e Shqipërisë.

Sipas fjalëve të kryetarit të kësaj bashkësie lokale Naser Krajës, bëhet fjalë për lokalitetet Skje dhe Zogaj.

“Është me rëndësi të theksohet se bëhet fjalë për një pikë kaluese ujore dhe një tokësore e cila do të lehtësoi fluksin në Sukubinë, veçanërisht në muajt e sezonit turistik veror”, tha Kraja për “Pobjeda”.

2 comments

 1. Mark K. Shkreli

  Lajm shume i mire. Njekohesisht, duhet punuar edhe ne hapjen e pikes kufitare Shenkoll – Pulaj, ne mos me ure atehere me trap (trajekt)

  • Lena Gjonaj Catalic
   Te Lumt: Zotni Mark M. Shkreli,
   Te gjith ata qe e njohin ket vendin, kan te njajtin mendim qe hapja e kufitere Shenkoll – Pulaj asht e dobishme ashtu si ju theksuat ma par,

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top