Saturday , February 27 2021
Lajmi i fundit

Kriporja e Ulqinit: KRIPA ËSHTË JETË – JETA ËSHTË KRIPË

 

Kriporja (7)Ornitologu i njohur nga Sllovenia dhe njohësi i shkëlqyer i Kripores Borut Shtrumberger konsideron se Ulqini dhe delta e Bunës është lulja natyrore e Adriatikut.

“Kur tufa e lejlekëve kalon mbi kryeqytetin e kripës të Adriatikut lindor bërtet njëjtë si njerëzit: kripa është jetë – jeta është kripë!”, tha ai.

E grumbulli i kristaleve të kripës mungon tash e shtatë vite! Është pikëpyetje e madhe kur do të bëhet prapë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top