Tuesday , August 4 2020
Lajmi i fundit

Kriporja: EDHE VITIN E KATËRT PA GRUMBULLIM TË KRIPËS

SolanaNë basenet e Kripores as në vitin 2017 nuk do të ketë grumbullim të kripës, mëson Portali Ul-info.

Ky është viti i katërt me radhë që kripa nuk do të grumbullohet.

Para kësaj në historinë e kësaj ndërmarrje më të vjetër në Ulqin, të themeluar në vitin 1934, është shënuar vetëm dy herë që nuk kishte grumbullim të kripës: një herë gjatë Luftës së dytë botërore (1943), dhe në vitin 1964, kur shiu i gjatë krejtësisht i shkriu kristalet e kripës.

 

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top