Tuesday , May 22 2018
Lajmi i fundit

Kriporja: NË FUNKSION POMPA NË GJERANA, PO RREGULLOJNË EDHE BENTET

Kriporja, Solana 9Nga e mërkura në funksion do të jenë pompat në Gjerana të cilat fusin ujin në basenet e Kripores, mëson Portali Ul-info.

Ky është momenti i fundit për rregullimin e ujit në basene, sepse tashmë ka nisur sezoni i folezimit të shpendëve.

Nga Ndërmarrja publike „Parqet nacionale të Malit të Zi“, e cila menaxhon Kriporen, kanë thënë se para tre javëve se po ashtu po punojnë në rregullimin dhe ndërtimin e bentëve.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top