Friday , January 15 2021
Lajmi i fundit

Kriporja: NUK KA SHITJE, SHPALLIN TENDERIN PËR QIRADHËNIE

Solana, KriporjaAdministrata e falimentimit në Kripore ka hequr dorë nga shitja e pronës së kësaj ndërmarrje më të vjetër në Ulqin, shkruan „Vijesti“.

Kjo është vendosur mbasi që pak kohë më parë ka dështuar tentimi i 11 që me çmim prej 179 milion euro të shiten objektet, mjetet dhe toka me sipërfaqe prej 15,2 milion metër katror.

Siç thekson kjo gazetë e Podgoricës, deri në fund të kësaj ose në fillim të javës tjetër administrata do të shpall tenderin e dytë për qiradhënie të fabrikës.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top