Tuesday , June 22 2021
Lajmi i fundit

Kriporja: SINDIKATA FORMON FIRMËN

Solana, Velika Plazha, Plazhi i madhNë takimin e sotëm të Organizatës sindikale në Kripore, është vendosur që të formohet ndërmarrja. “Menjëherë do të nisim të gjitha hapat të themelojmë ndërmarrjen në mënyrë që, si të vetmit pjesëmarrës në shpalljen publike, të marrim menaxhimin e Kripores”, tha për Portali Ul-info kryetari i këtij asociacioni të punëtorëve Marko Miranoviq.

Ai shtoi që njëkohësisht do të vazhdojnë negociatat për këtë punë me administruesin e falimentimit dhe këshillin e falimentimit.

Për këto hapa Sindikata ka marr përkrahjen e drejtuesve të komunës së Ulqinit të cilët theksuan që është në interesin më të madh të këtij komunitet që Kriporja të punojë dhe të prodhojë kripë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top