Tuesday , August 11 2020
Lajmi i fundit

Kryeministri i ri shqiptar: SHQIPTARËT NË REGJION PRIORITET I POLITIKËS TONË TË JASHTME

Kryeministri i ri shqiptar Edi Rama ka thënë që qeveria e tij posaçërisht do të merret me të drejtat e Shqiptarëve në regjion. “Të drejtat e shqiptarëve në Maqedoni, Mal të Zi dhe Luginën e Preshevës do të përbëjnë prioritet konstant të politikës sonë të jashtme në rajon”, thuhet në programin qeverisës të Aleancës për Shqipërin Evropiane të udhëhequr nga Rama.

Pak kohë më parë Rama emëroi publicistin kosovar Shkëlzen Maliqin për këshilltarin e vet për çështje regjionale, me theks të veçantë për Kosovën.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top