Sunday , July 21 2019
Lajmi i fundit

Kryeministri i Shqipërisë: VIZITA E PARË NË KOSOVË

Edi Rama ka vendosur që vizitën e parë jashtë vendit si kryeministër i Shqipërisë ta bëjë në Kosovë.

Rama së bashku me një delegacion të lartë nga Republika e Shqipërisë do të niset drejt Kosovës të premten. Bëhet e ditur se Rama do të mbaj dhe një fjalim në Kuvendin e Kosovës.

Ai pritet të takohet me përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës. Gjithashtu është paralajmëruar edhe takimi i ministres së Inovacionit dhe Administratës Publike, Milena Harito me ministrin e Administratës Publike, Mahir Yagcilar, raporton KosovaPress.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top