Wednesday , December 11 2019
Lajmi i fundit

Kryeministri në Ulqin: SHËNOHET PËRFUNDIMI I PUNIMEVE NË RRUGËN DERI NË KRYTHË

Dusko MarkovicTë hënën me hapjen solemne të urës në Kllezën do të shënohet përfundimi i punimeve në rrugën e rikonstruktuar nga Ulqini deri në Krythë.

Kjo ceremoni do të mbahet në praninë e kryeministrit të Malit të Zi Dushko Markoviq dhe kryetari i Komunës Loro Nrekiq.

Me përfundimin e këtij aksi, me gjatësi 13,5 kilometër, u rikonstruktua tërë rruga deri në pikën kufitare në Sukubinë.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top