Tuesday , December 11 2018
Lajmi i fundit

KSHZ: REFUZOHET ANKIMIMI I FORCËS, MBETET GJYKATA KUSHTETUESE

DIK CGKomisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) refuzoi të premten ankimimin e Forcës së re demokratike në vendimin e këtij institucioni që një mandat në Kuvendin e Komunës së Ulqinit ti jepet Partisë Boshnjake si listë e popullit pakicë.

Forca paralajmëroi që për këtë arsye do të dorëzojë ankimin në Gjykatën kushtetuese të Malit të Zi.

Përndryshe, KSHZ të premten nuk ka shqyrtuar ankimimet e Demokratëve dhe PSD-së, të cilët të enjten u refuzuan nga Komisioni Komunal Zgjedhor në Ulqin.

Afati ligjor për dorëzimin e ankimimeve në këto raste skadon të shtunën pasdite, kështu që pritet që KSHZ-ja për ato të deklarohet të hënën.

One comment

  1. Forca, skeni ca me u anku e as me kerku se e fun te funit tan votat edhe tan venet e juja kajn me shku ne te njajtin thes. Kja ca jeni ty ba isht vetem fars per popull, me menu se jeni ty ba dicka. Forca, SD, BS, UDSh edhe PD jan vetem rroce te DPS, lujn me ju si t dojn kshtuqi edhe 16 vene n pushtet mi pas, 1 i DPS vlen ma shum se keni mi ra ne gjunj vec me marr dromcat edhe me ju nap shansen me marr pjes ne shkatrrimin e vazhdushem te Ulqinit, e tan per interesat e 4-5 vetve aty. Marre per ju eksperta

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top