Sunday , June 16 2019
Lajmi i fundit

Kuvendi i Komunës: LULGJURAJ PRAPË NË KRYE TË KOMISIONIT ZGJEDHOR

Pjeter LulgjurajKryeadministratori aktual i Komunës së Ulqinit, Pjetër Lulgjuraj, do të jetë kryetari i ri i Komisionit Komunal Zgjedhor në Ulqin, mëson Portali Ul-info.

Atë në këtë funksion, të cilin e ushtroi edhe deri tani, e propozoi PDS-ja, e cila në zgjedhjet e fundit lokale fitoi më së shumti vota.

Funksionin e sekretarit të komisionit do ta fitojë partia më e madhe opozitare URA, gjersa nga një vend do ta kenë Forca, Koalicioni “Bashkë për të Ardhmen e Ulqinit” dhe Partia Socialdemokrate.

Emërimi i anëtarëve të KKZ-së është në rend të ditës së kësaj mbledhje të parlamentit lokal.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top