Sunday , July 21 2019
Lajmi i fundit

Kuvendi i LD në MZ: SAUBIH MEHMETI LIDER I RI

Saubih MehmetiDrejtori i Shërbimit të Mbrojtjes dhe Shpëtimit dhe sekretari i deritashëm gjeneral i Lidhjes Demokratike në Mal të Zi Saubih Mehmeti është kryetari i ri i partisë së parë politike kombëtare të Shqiptarëve, mëson Portali Ul-info.
Ai në këtë funksion u zgjodh në kuvendin e partisë e cila të shtunën u mbajt në Ulqin.
LD në MZ u themelua në shtator të vitit 1990, e prej atëherë në kryes të saj ishte Mehmet Bardhi.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top