LD në MZ: NGUSHLLIMET MË TË THELLA PËR VIKTIMAT E AKSIDENTIT

Saubih MehmetiPRESIDENTES SË KOSËVËS

Zonjës Vjosa Osmanit,

KRYEMINISTRIT TË KOSOVËS

Zotëri Albin Kurti dhe

KRYETARIT TË KUVENDIT TË KOSOVËS

Zotëri, Glauk Konjufca

Të nderuar, Presidente e Kosovës zonja Vjosa Osmani, Kryeministër zotëri Albin Kurti dhe Kryetar i Kuvendit të Kosovës zotëri Glauk Konjufca,

Me trishtim, kemi ndjekur lajmin e hidhur, me rastin e aksidentit të ndodhur në Slavonski Brod të Kroacisë, më 25.07.2021, ku autobusi i linjës Gjermani – Kosovë, humbi kontrollin duke dalur nga rruga e për pasojë shkaktoi viktima me bilans tragjik, ku humbën jetën 10 persona dhe disa të lënduar.

Në këto momente të rënda, gjithë opinioni shqiptarë në Mal të Zi, e jo vetëm, është i tronditur dhe ndjen dhembje të thellë për humbjen e jetës së 10 pasagjerëve . Kjo është një humbje, e pakompensueshme, për familjarët e viktimave, të afërmve të tyre dhe shoqërisë në tërësi, andaj pranoni ngushllimet më të thella, për viktimat e kësaj ngjarjeje shumë të rëndë, dhe Ju lutëm që ngushllimet tona t’ju prëcjellni familjarëve të viktimave.

Të lënduarëve u uroj shërim të shpejtë, e të kthehen sa më parë në familjet e veta.

Me pikëllim dhe respekt ndaj viktimave,

KRYETARI,

Saubih Mehmeti

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Ulcinj Art Festival”: PROJEKTI “AIDA” BASHKON AKTORËT NGA ITALIA, SHQIPËRIA DHE MALI I ZI

TV Ul-info: PLAZHI I GRAVE DHE PELOIDI – PASURI NATYRORE TË ULQINIT

TV Ul-info: FAL DONATORËVE, QENDRA “SIRENA” E PËRGATITUR SA I PËRKET MASAVE MBROJTËSE

Gjakonoviq: NËSE URGJENTISHT NUK ZGJIDHET ÇËSHTJA E EROZIONIT, OBJEKTET NË ADË DO TË ZHDUKEN
Gjakonoviq: NËSE URGJENTISHT NUK ZGJIDHET ÇËSHTJA E EROZIONIT, OBJEKTET NË ADË DO TË ZHDUKEN

Drejtori ekzekutiv i Ndërmarrjes Hotelerike – Turistike “Riviera e Ulqinit” Bojan Gjakonoviq përsëri paralajmëroi për rrezikun e erozionit në Adën e Bunës. “Nëse asgjë nuk bëhet, objektet dhe plazhi në

Komuna: NIS HARTIMI I PLANIT STRATEGJIK TË ZHVILLIMIT DERI NË VITIN 2029
Komuna: NIS HARTIMI I PLANIT STRATEGJIK TË ZHVILLIMIT DERI NË VITIN 2029

Kryetari i Komunës së Ulqinit Aleksander Daboviq solli vendimin për hartimin e Planit Strategjik të Zhvillimit të Komunës së Ulqinit për periudhën 2022-2029. Ky dokument, i cili pas Planit Hapësinor –

Dr G.Karamanaga: In memoriam Hysein-Ceno Kapllanbegu (1929-2021)
Dr G.Karamanaga: In memoriam Hysein-Ceno Kapllanbegu (1929-2021)

Në moshën 92 vjeçare ndërroi jetë Hysein Ceno Kapllanbegu. Ishte i lindur në Ulqin, ku edhe kaloi trë jetën e tij të gjatë. Ka punue edhe në Perast. Në shitoren “Napredak” të Gjakovës ka kalue kohën e

Qani  Osmani: ZGJEDHJET BRENDAPARTIAKE DHE POLITIKA KADROVIKE
Qani  Osmani: ZGJEDHJET BRENDAPARTIAKE DHE POLITIKA KADROVIKE

Zgjedhjet brendapartiake qëndrojnë në korelacion të drejtpërdrejtë me zgjedhjet elektorale qofshin ato vendore, parlamentare ose presidenciale. Kisha thënë se zgjedhjet brendapartiake dhe zgjedhjet elektorale,

Muhamed Ukoshata: HAFIZI MË I RI NGA MALI I ZI
Muhamed Ukoshata: HAFIZI MË I RI NGA MALI I ZI

Pas përvetësimit të plotë të librit të shenjtë (mësimit përmendësh), 14 vjeçari Muhamed Ukoshata, u shpall Hafiz i Kuran-it. Mësimet i ka kryer në Shkodër  aty ku aktualisht është duke ndjekur edhe mësimet