Friday , August 23 2019
Lajmi i fundit

Legalizimi: U LAJMËRUAN VETËM NJË PËR QIND E OBJEKTEVE ILEGALE NË ULQIN

 

Panorama, Ulqin, UlcinjSipas njoftimit të Ministrisë së zhvillimit të qëndrueshëm dhe turizmit, deri në mesin e këtij muaji vetëqeverisjeve vendore i janë dorëzuar pak mbi një mijë kërkesa për legalizimin e objekteve të ndërtuara ilegalisht.

Nga my resor qeveritar kanë thënë se nga komuna e Ulqinit janë dorëzuar 67 kërkesa.

Kjo do të thotë se për legalizim deri tani janë lajmëruar vetëm një për qind e objekteve, sepse në Ulqin janë të paktën shtatë mijë objekte ilegale.

One comment

  1. 67??? Shum u pasken lajmru, se kam prit ma shum se 1 ose 2. Pse mu lajmru? Komuna i ka puntoet e vet, ti nis me ba evidentim se cilat shpija jan pa leje, tja prujn bagerat ke dera edhe ti nap pronarit ofert- ose pagoje per legalizim aty edhe ather ise bagerin ja parkirat ne oden e pritjes. Par, komuna nuk e ban at gja puna se komuna punen jasht ligjit, se me ba me percjell komuna ligjin, aja katastrof si isht gadit ne Prru, at se kishte leju kurr kerkush ne bot, e kryetarit ton nuk i ka pengu se nuk munet mu prish me familje vec puna se dikuj atje ja vret synin aj hukubet. Kryetari e meriten me e cu me pushu ne Spuzh

Komento te Prroni Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top