Thursday , May 24 2018
Lajmi i fundit

Liga e dytë: PROCES DISIPLINOR KUNDËR “OTRANT OLIMPIKUT”

Otrant OlimpikKomisioni disiplinor i Ligës së dytë ka njoftuar se ka iniciuar proces disiplinor kundër KF “Otrant Olimpik” për shkak të organizimit të dobët të ndeshjes në xhiron e 31 në mes të KF “Otrant Olimpik” dhe KF “Ibar”.

Arsyeja është, siç thuhet, që “tifozët vendas kanë shfaqur flamurin e shtetit të huaj”.

Komisioni disiplinor ka ftuar administratën e “Otrant Olimpikut” që në tre ditët e ardhshme të dërgoi deklaratën detajore të shkruar për këtë ngjarje.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top