Thursday , May 23 2019
Lajmi i fundit

Llolla: ULQINIT I NEVOJITEN DY SALLA KINEMAJE

Drita LlollaDrejtorja e OJQ “Unë veprojë” Drita Llolla tha se të rinjtë nga Ulqini u rritën pa kinema dhe teatër.
“Por, prania e tyre në numër të madh të enjten e kaluar çoj mesazh të qartë: ato kërkojnë që institucionet kulturore të shërbejnë për atë për çfarë janë të dedikuara! Në vitin 2015 qytetit ia sollëm festivalin e parë ndërkombëtar të filmit “Seanema Film Festival”. Gjersa beteja për kinemanë aktive vazhdon, ne synojmë të ndalemi deri në arritje të qëllimit”, tha ajo duke theksuar se Ulqinit duhet ti kthehen dy salla kinemaje: një në qendër të qytetit dhe e dyta në zonën e Anës së Malit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top