Sunday , May 31 2020
Lajmi i fundit

Londër: PUBLIKOHET “TRILOGJIA E ULQINIT” E ANDREJ NIKOLAIDISIT

Andrej NikolajdisShtëpia botuese “Istros books” nga Londra publikoi këto ditë librin “The Olcinium Trilogy” (Trilogjia e Ulqinit), i cili përmbledh tre romane të shkurta të Nikolaidisit: I Biri, Ardhja dhe Deri në Mbretëri.

Siç theksohet në recension, këto vepra së bashku përmbledhin vizionin apokaliptik të qytetit të lashtë: atje ku mistikët parashikojnë, ku regjimet planifikojnë kundër qytetarëve të vet dhe ku njerëzit e thjeshtë bëjnë krim dhe mashtrojnë për të mbijetuar.

Përndryshe, Nikolaidis është fitues i shumë shpërblimeve vendase dhe rajonale, ndërsa në vitin 2011 fitoi çmimin e BE-së për letërsi.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top