Monday , July 15 2019
Lajmi i fundit

Maratona çiklistike: PAS 600 KM MBËRRITËN NË ULQIN

Panorama Ulcinj, UlqinRreth 100 pjesëmarrës të “Çiker MTB Maratonës – me biçikletë nëpër Serbi dhe Mal të Zi” qëndrojnë në Ulqin. Për ato Organizata Turistike e Ulqinit të hënën organizoi darkë solemne.

Qyteti jonë është pika përfundimtare e maratonës e cila ishte e gjatë 600 kilometër dhe e cila startoi para dhjetë ditësh.

Çiklistët, në pjesën më të madhe të rrugës, lëviznin nëpër rrugë me zhur, rrugë pyjore dhe malore, duke vizituar destinacionet turistike të dy vendeve.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top