Saturday , January 25 2020
Lajmi i fundit

Markoviq: VALDANOSI I SULMUAR ME UZURPIM KRIMINAL

Dusko MarkovicKryetari i Qeverisë së Malit të Zi Dushko Markoviq deklaroi të premten se gjiri i Valdanosit ishte pronë nën mbrojtjen e Ushtrisë.

„A kishte në atë hapësirë devastim? Nuk kishte devastim. Tani që kjo hapësirë menaxhohet nga Komuna, në bazë të planit të veçantë, kjo hapësirë është sot e atakuar“, tha kryeministri.

Ai ftoi ato që dëshirojnë të hapin shatorrët në malin Sinjajevinë ta bëjnë këtë gjë në Valdanos dhe të mbrojnë këtë hapësirë prej, siç theksoi, uzurpimi, uzurpimi kriminal i komshinjve dhe miqve të tyre dhe bashkë luftëtarët politikë.   (Foto: Zoran Đurić)

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top