Monday , July 15 2019
Lajmi i fundit

Marshi kundër hulumtimit të naftës: TË PREMTEN NË MËNGJES NIS NGA PLAZHI I VOGËL

SOS (1)Rrjeti “SOS për Montenegro” ftoi prapë qytetarët dhe organizatat e shoqërisë civile që ti bashkëngjiten në marshin protestues kundër hulumtimit të naftës dhe gazit në nëndet.

Marshi protestues nis nesër, të premten, në ora 7 nga Plazhi i Vogël në Ulqin, dhe përfundon të hënën në Herceg Novi.

“Nga Qeveria kërkojmë që të vendosin moratorium dhe të ndalojnë procesin e paralajmëruar të hulumtimit të hidrokarbureve”, thanë organizatorët.

Anija për hulumtim, me gjatësi 117 metër, mbërrin të shtunën në detin e Ulqinit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top