Saturday , February 27 2021
Lajmi i fundit

Masat e reja: DALJET DERI NË 21, VETËSHËRBIMET DHE KAFENETË DERI NË 18

Igor GalicTë mërkurën Instituti për Shëndetin Publik solli masat e reja epidemiologjike të cilat do të vlejnë gjatë 15 ditëve të ardhshme:

– ndalimi i daljeve nga ora 21 deri në orën 5 të mëngjesit,

– ndalimi i komunikacionit ndërqytetor nga e premtja në orën 21 deri të hënën në ora 5,

– shoqëritë ekonomike dhe sipërmarrësit të cilët kryejnë shërbimet joesenciale, do të punojnë deri në ora 18 (kafenetë, restorantet, dyqanet…), ndërsa shoqëritë ekonomike të cilët ushtrojnë shërbime esenciale do të punojnë deri në ora 20,

– ndalimi i ekskursioneve.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top