Wednesday , October 23 2019
Lajmi i fundit

Mbahet Kuvendi i 7 Zgjedhor i UDSH-së: ZENKA RIZGJIDHET KRYETAR

Mehmed Zenka 3Në Ulqin të shtunën u mbajt Kuvendi i Shtatë Zgjedhor i Unionit Demokratik të Shqiptarëve (UDSH).

Në Kuvend për kryetar të kësaj parti kombëtare shqiptare u rizgjodh Mehmed Zenka, i cili mban edhe funksionin e ministrit për të drejtat e njeriut dhe të pakicave në Qeverinë e Malit të Zi.

Rreth 170 delegatë votuan ndryshimet e Statutit dhe me votim të fshehtë zgjodhën 29 anëtarë të Këshillit Qendror të UDSH-së.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top