Friday , May 25 2018
Lajmi i fundit

Mbledhje e Kuvendit me 17 maj: NË REND TË DITËS EDHE BANESAT E SOLIDARITETIT DHE FOSHNJORJA

Sabri SalajNë mbledhjen e Kolegjiumit tek kryetari i Kuvendit komunal të Ulqinit Loro Nrekiq, e cila u mbajt dje, u rakordua që mbledhja e ardhshme e Parlamentit lokal të mbahet me 17 maj, mëson Portali Ul-info.

Në këtë mbledhje, përveç të tjerash, do të sillen vendimet për lokacionet për banesa të solidaritetit dhe foshnjoren në fushë të Ulqinit.

“Mbas kësaj menjëherë do të nis ndërtimi i banesave, sepse të gjithë procedurat tjera kanë përfunduar”, tha kryetari i Sindikatës lokale Shefki – Keko Lamoviq.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top