Sunday , January 26 2020
Lajmi i fundit

MDR: BUKURITË E ULQINIT NË TELEVIZIONIN GJERMAN

MDRNë televizionin gjerman MDR (Mitteldeutcher Rundfunk), e cila është firmë bijë e kompanisë së madhe ARD, mbrëmë, në orarin kryesor, u shfaq emisioni për Ulqinin.

Në emisionin “Ostwars“ u prezentuan, në 11 minuta, monumentet kulturore dhe bukuritë e Ulqinit.

Gjatë xhirimit guid e mysafirëve nga Gjermani ishte Shuqo Ustabeqiri nga Ulqini.

Emisionin e plotë mund ta ndiqni në duke klikuar KËTU.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top