Monday , May 21 2018
Lajmi i fundit

Me 21 tetor: PËRURIMI I LIBRAVE TË HAJRO ULQINAKUT

14502822_1765275340379680_2265073724746421786_nQendra kulturore Ulqin në bashkëpunim me Bashkimin e krijuesve shqiptarë në Mal të Zi organizojnë përurimin e dy librave të autorit të mirënjohur Hajro Ulqinaku “Merre hisen tënde të diellit” – antologji dhe “Ulqini magjepsës”.

Botimin e këtyre veprave e mundësoi Fondi për mbrojtjen e të drejtave të popujve pakicë.

Përurimi do të mbahet me 21 tetor, me fillim në ora 18, në Bibliotekën e Ulqinit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top