Monday , July 15 2019
Lajmi i fundit

Me donacion nga SHBA-ja: ANA E MALIT DO TË FITOJË SHESH PUBLIK

SabriKëtë të diel, me 14 tetor, solemnisht do të shënohet fillimi i punimeve për ndërtimin e sheshit publik në zonën e Anës së Malit.

Ky projekt, me vlerë 212.000 euro, është donacion i familjes Hajdari, e cila e ka prejardhjen nga kjo zonë dhe jeton në SHBA.

Pritet që punimet në këtë objekt të përfundojnë për shtat muaj, gjegjësisht në maj të vitit të ardhshëm.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top