Tuesday , May 21 2019
Lajmi i fundit

Me iniciativë të PDS-së: TË SHTUNËN RAUNDI I PARË I NEGOCIATAVE

Komuna e Ulqinit, Opstina UlcinjMe iniciativë të Partisë Demokratike të Socialistëve (PDS) të shtunën do të mbahet raundi i parë i negociatave për formimin e pushtetit komunal në Ulqin, mëson Portali Ul-info.

Nga PDS-ja më herët kanë paralajmëruar se do të bisedojnë me partnerët e koalicionit në nivel lokal dhe shtetëror.

Për momentin është e sigurt që PDS-së do ti takojë vendi i kryetarit të Komunës.

Po ashtu, shanset që URA dhe PSD-ja të jenë opozitë e vetme në Ulqin, me gjithsej tre këshilltarë në Parlamentin lokal, janë të vogla.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top