Sunday , October 25 2020
Lajmi i fundit

Me koncertin në Kala: PËRFUNDON “BELCANTO DOLCINIO”

Belcanto DolcinioTë dielën mbrëma në Kala u mbajt koncerti “Nata me klasikët shqiptarë”, në të cilin morën pjesë shumë artistë të njohur.

Ky ishte aktiviteti përfundimtar në kuadër të Festivalit të sivjetmë të Muzikës Klasike “Belcanto Dolcinio”, i cili filloi të enjten.

Këtë manifestim e organizuan Komuna e Ulqinit dhe Fondacioni Shqiptaro – Amerikan i Kulturës, me përkrahjen e një sërë sponsorësh.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top