Tuesday , January 21 2020
Lajmi i fundit

Me rastin e Ditës së Evropës: Gjylie Pelingu këndoi në Tiranë dhe Fier

GjylijaMe rastin e Ditës së Evropës nga Bashkia e Tiranës dhe ajo e Fierit u organizuan koncerte ku mori pjesë orkestra e Radio-Televizionit Shqiptar e dirigjuar nga italiani Ettore Papadia.

Morën pjesë artistë dhe kore nga qytete të ndryshme të Greqisë, Shqipërisë dhe Italisë.

Soprano Gjylie Pelingu ishte artistja nga Mali i Zi dhe këndoi pjesën solo të sopranos të Beethovenit – Simphonine numër 9, pjesën e 4.

Koncertet u mbajtën ne Tirane – amfiteatri i Tiranes, tek Liqeni, dhe në Fier.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top