Monday , January 18 2021
Lajmi i fundit

Me vetëm një gjeth lari: PËR PESË MINUTA LIROHUNI NGA STRESI!

Lovor, LariShkencëtarët kanë njoftuar se me ndihmën e një gjethi të larit ekziston mundësia që njerëzit për më pak se 5 minuta të lirohen nga stresi dhe ankthi!

Sipas pohimit të Genadij Malahov nga Rusia, e gjitha që duhet të bëni është të digjni larin e tharë në tavllë (taketuke). “Dilni nga dhoma 10 minuta, kur të ktheheni, do të vëreni atmosferë krejtësisht ndryshe. Do të ndjeni aromë të këndshme, relaksuese”, tha Malahov.

Për shkak të lirimit të substancave të caktuara, gjë që shkaktohet nga djegia, përmirësohet atmosfera dhe krijohet qarkullim pozitiv i energjisë. Merrni frymë thellë dhe aroma do të qetësojë trupin dhe shpirtin!

Kujtohem që gjyshet tona të mira rregullisht kanë gatuar ushqimet me dy deri në tre gjethe lari, të cilat asokohe ndodheshin kudo në Ulqin.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top