Thursday , March 21 2019
Lajmi i fundit

Mediterraneo invest: PO NDËRTOJMË NDËRTESËN E PARË KONDO NË ULQIN

Mediterraneo 3Kompania „Mediterraneo invest“, me drejtorin ekzekutiv Fehim Resulbegoviqin në krye, njoftoi se po ndërton objektin e parë kondo në Ulqin.

„Hoteli XSELENT po ndërtohet në fushë të Ulqinit në sipërfaqen e përgjithshme prej 4.400 metër katror. Ky objekt do të përfshijë 2.000 metër katror, ndërsa pjesa tjetër do të jenë hapësirat afariste dhe banesat (garsonierat prej 22,5 m2, banesat njëdhomëshe prej 45 m2 dhe dydhomëshe me sipërfaqe 67 m2). Do të ketë edhe SPA qendër dhe pishinë të brendshme dhe të jashtme“, tha Resulbegoviq.

Ai tha që, si në çdo kondo objekt, banorët të cilët kanë dëshirë të japin banesat e veta mysafirëve këtë mund ta bëjnë përmes administratës së hotelit.

Grupimi „Mediterraneo“ para dy sezonesh hapi Apart-hotelin me të njëjtin emër në Lima, ndërsa tani, në afërsi të këtij objekti, po ndërtojnë hotel të ri me katër yje.

Po ashtu thuhet se është në vijim shitja e banesave në ndërtesën e posandërtuar në Pinjesh.

Kontakt numrat: cel. 069-066-101, tel. +382 30 421 127

www.mediterraneo-realestate.me

www.mediterraneoconstruction.com

mediterraneomne@gmail.com

 

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top