Wednesday , August 5 2020
Lajmi i fundit

Meteoalarmi portokalli: PËRGATITUNI TË MBRONI VETEN DHE PRONEN

Deti, More, Shirak, Era jugore, Juzni vjetarNë orët e pasdites dhe të darkës në Adriatikun jugor priten vranësira më të mëdha të përcjella nga era e fortë jugore dhe shiu.

Për këtë arsye nga Enti për hidrometeorologji dhe sizmologji të Malit të Zi për sot  shpallën meteoalarmin portokalli.

“Jini në gatishmëri të mbroni veten dhe pronën”, porosisin nga ky institucion dhe paralajmërojnë mundësi për përmbytje në disa pjesë të vendit.

Komento

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top